| Blnda17 a întrebat:

Care este prima lectie la biologie in clasa a 8a? Este mai grea materia?

Răspuns Câştigător
| kid_5092 a răspuns:

Buna!happyPrima lectie se numeste "Introducere in studiul ecologiei". Mai mult ca sigur iti va preda si lectia "Plante si animale in diferite medii de viata", dupa care veti incepe sa discutati despre biotop, biocenoza, ecosistem e.t.c.Fi relaxata!happyEste usorhappyMult succes!

13 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Hm...stai sa-mi amintesc happy
Biotopul, Biocenoza...in fine.

Janina
| Janina a răspuns:

Ce conteaza cum e prima lectie...important e sa punem burta pe carte...si relax my dear ca e vacances big grin

| MisterKat a răspuns:

In biologia de clasa a 8-a se vorbeste despre Ecologie, Biotop, Biocenoza, Ecosisteme naturale si artificiale. Nu e grea materia, e doar ciudata, multi termeni noi. Si un pic cam plictisitoare (aici depinde de profesor cat si de interesul tau pentru aceasta materie). Oricum, o sa fie mai usor decat in a 7-a! Si profii o sa va mai lase in pace tinand cont ca aveti examene pentru admiterea la liceu! happy
O zi buna!
Daniel.

| ellene a răspuns:

Nu stiu raspunsul la intrebarea asta. dar stiu ca in clasa a 9-a prima lectie e "celula"...adica despre celule...am retinut fiindca a fost si porecla profei laughing

| Lotte a răspuns:

Din cate imi aduc aminte, biologia dintra VIII-a  a fost cea mai usoara happy Mie personal mi s-a parut usoara si cea dintra VII-a(anatomia)

| Snicker a răspuns:

Mie nu-mi place deloc biologia din a8a. Mi s-a parut mai usoara anatomia din a7a.As fi vrut sa facem anatomie in loc de ecologie si chestii din astea

| ionnik a răspuns:

Mie nu mi-a placut deloc biologia din a8a...sunt chestii cu ecosistemul.depinde si de prof...pe noi ne punea sa copiem din carte in caiet laughingextrem de plictisitorwinking mai misto era in clasa a5a sau a6a la bio

| Blnda17 explică:

Problema e ca am o profa foasrte exigenta.Iei 10 daca stii absolut tot corect.Nu este vorba de lectie. Te intreaba si din lectii de 2-3 luni predate. Vreau sa invat primele 2 lectii bine in vacanta sa le stiu sa iau si eu 10 la inceput ca sa fiua sigura ca imi iese o medie mai mare(si nu sunt toci am luat premiu 3 ca stiti sigur)winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt a 9 laughing si caut un manual de a 8 ca sa recapitulez ca dau 3 teste si trece notele in catalog :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este in proportie de 60%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din opinia mea este foate usoara, adica orice lectie de biologie este usoara pentru mine pentru ca sunt cel mai bun elev din scoala la biologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este asa grea daca inveti de la inceput iti intra in cap repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu este mai grea materia... din portiva este foarte usoara... Iar prima lectie este biocenozahappy