| bombonikmik a întrebat:

Care este rolul procedeelor artistice in evidentierea sentimentelor si a trairilor eului liric?

Răspuns Câştigător
| Day19 a răspuns:

Iti voi da un model:Lectura acestei poezii proecteaza in mintea cititorului un tablou de natura, pe care eul liric il zugraveste folosind imagini artistice de o rara expresivitate, datorata figurilor de stil.
Acestea mi le-a dat profesoara mea de romana.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Trebuie sa insotesti intrebarea cu un text.

| blackrose7911 a răspuns:

Transmiterea unor anumite mesaje cititorului in functie de trairile poetului, fiind concepute pentru a permite cititorului sa le interpreteze.