| elizaeremia a întrebat:

Care este succesul unui film? Pareri, dau funda big grin

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incasarile la casa.

| Leocerba a răspuns:

Un film e de succes daca reuseste ceea ce si-a propus(totusi,conditia este sa nu-si propuna chestii incontrolabilebig grin)
Daca si-a propus sa vanda bilete atunci se cauta o poveste de care lumea sa fie extrem de interesata, se filmeaza cu actori bine promovati si se cauta o distribuire cat mai isteata a filmului(fie i se face o reclama bazata pe un scandal, ceva socant, fie se alege varianta "glamuroasa", fie se alege o formula cat mai neconventionala).
Daca si-a propus sa transmita un mesaj, atunci e bine sa existe un fel de...cum sa-i spun? simbioza in echipa,de la scenariu la coloana sonora si de la marele actor principal si pana la regizor, numai asa filmul are "şvung" si patrunde in mentalul privitorilor.
Mie imi plac filmele in care proiectul artistic este pus deasupra liderului, altfel avem de-a face cu un balaur principal care duce-n spate tot si care ne fura atentia.Io vreau sa vad proiecte artistice si cand se-ntampla, numesc asta succes in film.

| NoChanceForUs a răspuns:

Sa nu fie o porcarie prea dulceaga dar sa nu aibe excess de ketchup pe pereti.

| adryna a răspuns:

Rezizorul e cel mai important si viziunea sa aiupra scenariului.si desigur scenariul este cel mai important.dar stii citedodata pate fi o tema banala dar regizorul sa o faca sa para superba.si succesul mai depinde si de public.adica noi.cel mai mult noi privim filme si ne atrag doar dupa denumire.totul este legat una de alta.totul trebuie planificat gindit.asa cosider eu

| Eva a răspuns:

In domeniul asta succesul se cuantifica in incasari (succesul la public) si in premii (succesul la critici). Nu intotdeauna un film apreciat de critica are si succes la public si invers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Promovare! asta e retea succesului.Iar daca esti un nimeni si ai un filmulet de scurt metraj trebuie sa duci ceva unicat ca sa iesi din anonimat.Ai sa vezi ca cele mai bune filme nu se afla in posterele din mall, ci in salile de prezentare unde ruleaza filmulete unul dupa altul, acolo conteaza cat de bun esti.

| Katalin02 a răspuns:

Femei cu ţâţe mari, in tanga, masini luxoase niste rapp-eri care nu stiu sa cante pusi la misto in cadru, este reteta succesului.