| BurnGirl a întrebat:

Care stie cum sunt notatile in limba maghiara pentru formulele de la cub, prisma paralelepiped si altele? deci formulele aria laterala cum se noteaza volumul, aria totala

3 răspunsuri:
| AnnaGabriela a răspuns:

Ganditi putin ca matematica e aceeasi.
Matematicienii care au facut formulele, nu le-au luat romanii si le-au "tradus" rolling on the floor rolling on the floor

| BurnGirl explică (pentru AnnaGabriela):

Copila alea au alte denumiri in maghiara formulele is tot aceleasi normal.trebe sa te duci mai des pe la scoala

| AnnaGabriela a răspuns (pentru BurnGirl):

Eu ma dul la scoala cum e programul normal, nu stiu tu daca o faci