| BurnGirl a întrebat:

Care stie cum sunt notatile in limba maghiara pentru formulele de la cub, prisma paralelepiped si altele? msss mult fundita pentru cel mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| SupraDozaDeVise a răspuns:

Paralelipipedul dreptunghic-téglatest
Cub-kocka
Prisma dreapta cu baza triunghi echilateral- szabályos háromoldalú hasáb
Patrat-szabályos négyoldalu hasáb
Piramida triunghiulara regulata-szabályos háromoldalú gúla
Piramida patrulatera regulata-szabályos négyoldalú gúla.

Sper ca te-am ajutat:*Funda?whistling

4 răspunsuri:
| BurnGirl explică:

Iti dau funda si mersi mult de tot dar am sa mai postez o intrebare la fel si as vrea sa imi sicri cum se noteaza formulele de la ele.mersi mult de ajutor

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Hey:* Eu stiu, trimite-mi un mesaj, si te ajut happy!

| BurnGirl explică (pentru SupraDozaDeVise):

Nu iti pot trimite mesaj deoarece sunt membru junior dar mi le poti scrie te rog aici? :* mersi mult

| Armatistul82 a răspuns:

Nem tudom maghiorul