| BlueBird05 a întrebat:

Care sunt cartile voastre preferate? Ce va plac mai mult, fanteziile sau povestile reale?happy

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Mie de obicei,imi place sa le combin,in schimba optez mai mult pe cartiile psihologice.
Am citi o carte si dupa mi am dat seama cat de benefica e pentru cunostiintele mele si sa stii ca m a ajutat foarte mult.
Si beletristica imi place, dar te sfatuiesc ca, macar o carte psihologica sa citesti.
Ai sa vezi ce bine iti va prinde in viata!
Numai bine!

8 răspunsuri:
| CupY a răspuns:

Povestile reale de succes precum: tata bogat, tata sarac de Robert Kiyosaki

| ICanSeeAll a răspuns:

Am citit destul de multe carti, dar sunt sigura ca preferatele mele sunt Harry Potter. Pare ciudat, dar daca incepi sa le citesti, nu le mai poti lasa din mana.Parca patrunzi in lumea aceea fascinanta a magiei. Imi mai place ingerul noptii de becca fitzpatrick, o plimbare de neuitat de nicholas sparks.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| B1zar a răspuns:

Eu personal urasc fanteziile. Poate din cauza ca traiesc prea mult realitatea asta, care pana la urma se dovedeste a fi haotica.
Dar recomand cu caldura sa va mai desprindeti putin de lumea reala si sa cititi si fantezii.

| petrica1111 a răspuns (pentru B1zar):

Imi place raspunsul tau.Si eu am aceeasi parere,(nu ma refer la faptul ca urasti fanteziile)cateodata trebuie sa ne desprindem de lumea reala si asta o putem face foarte usor prin citit. Cititul te duce pe un alt univers.De aceea imi place sa spun ca cititul este ceva magic. big grin Mie mi-a placut foarte mult Tom sawyer, huck finn. Dar si romane de dragoste precum Maitreiy.Cartea care mi-a placut foarte mult a fost Supravietuitorii Cancelarului - Jules Verne.O vara in care nu prea aveam multe de facut mi-a trezit pasiunea pentru citit.

| stef112 a răspuns:

Am 13 ani. nu stiu ce fel de carti cred ca drame nu stiu... da cele mai frum carti pe care le-am citit au fost:singur pe lume si dama cu camelii. cred ca te vor schimba putin daca le citesti.succesbig grin

| dampel a răspuns:

Sincera sa fiu.im plac cartile.dar nu cele cu foarte multe descrierii. adica am citit o carte in care se poavesteaa doar construirea unei case ...in special cede de aventura s.f.dar si cele thriller...

| PortocalaSayIce a răspuns:

Eu mai degraba as opta pentru fantezii sunt mult mai convenabile din punctul meu de vedere si mult mai bine percepute de publicul mai tanar adica eu am citit cartile jurnalele vampirilor pe toate intr-o saptamana au fost incredibile

| EuSuntJeff a răspuns:

Mie imi place cel mai mult cartile :

Amintiri din copilarie

Capra cu trei iezi

Pinocchio

Cam astea sunt toate.