| DaciaRomania a întrebat:

Care sunt poveștile/basmele voastre preferate?

Răspuns Câştigător
| DeMicUnCălător a răspuns:

Harap Alb.
Prăzlea cel voinic și merele de aur.

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cele scrise de Petre Ispirescu atit imi vine in minte. Tie care iti plac?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Alea SF, gen "Turnul Babel".

| gabicoo a răspuns:

Cele transmise zilnic la România TV.

| DaciaRomania explică (pentru gabicoo):

Eu vorbesc legat de literatură!

| VoidEternal a răspuns:

Cele scrise de Mihai Eminescu.

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

Documentarele despre criminali in serie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele spuse de primari și parlamentari, senatori. Sau prezidențiale. In perioada alegerilor.

| DaciaRomania explică (pentru anonim_4396):

Eu intreb despre povestiri și poveștile copilăriei!

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu am preferințe. Literatura română este minunată și plină de lecții de viață. Avem nevoie ca și țara să fie așa.

| 1234568807 a răspuns:

Alea spuse de guvern cu marirea salariilor si promisiunile ca o sa ajungem sa avem un trai mai bun si decat Germania dar noi abia am trecut republica moldova cu chiu cu vai la capitolu asta

| ALM2000RO a răspuns:

Din literatura străină: cele din colecția (de povești, povestiri, basme) fraților Grimm.
Din literatura română: poveștile, povestirile și basmele lui Ion Creangă.
happy

| alisa201921 a răspuns:

Mica sirenă îmi place.