| Alllexalllin a întrebat:

Care sunt momentele subiectului? Ce trebuie să conțină o compunere?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Momentele subiectului sunt aspectele esențiale ale unei povestiri sau a unei compuneri, cum ar fi introducerea, dezvoltarea și încheierea. Introducerea prezintă subiectul și scopul compunerii, dezvoltarea dezvăluie detalii și exemple, iar încheierea rezumă principalele idei și oferă o concluzie.

O compunere ar trebui să conțină:

o introducere care prezintă subiectul și scopul compunerii
un cuprins care dezvoltă ideile principale prin exemple și detalii
o încheiere care rezumă principalele idei și oferă o concluzie