| SingleForOne a întrebat:

Care sunt universitatile sau facultatile de medicina care au specializarea pentru psihiatrie?
Puteti sa-mi recomandati?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Buna! Poti merge la oricare facultate de medicina, din cadrul oricarei universitati pentru ca psihiatria o alegi ca ramura mai departe, dupa ce termini facultatea de medicina, cand vei merge la rezidentiat, daca vrei sa lucrezi mai tarziu pe asta. Si mie mi se pare terrribil de interesanta aceasta ramura. happy

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici o facultate de medicina nu are specializari in timpul facultatii, toti studentii fac aceleasi materii. Abia dupa terminare se face specializare, incepand cu rezidentiatul.