| AvalohAlyn a întrebat:

Cartile motivationale/de dezvoltare personala spun pe coperta si in descrierea lor ca iti pot schimba viata.Intrebarea mea este:A schimbat la cineva viata o carte de acest gen?(motivationala)

Răspuns Câştigător
| Adina23236 a răspuns:

Am auzit ca au schimbat multi oamenii, dar trebuie sa faci tot ce scrie in acestea ca sa te schimbi. Eu as incerca cartea,, carnetel motivational ''.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Viata tio scimbi doar tu nu o cartea sa fim rationali, degeaba citesti o carte daca nu vrei sasi scimbi viata, dar oare ai nevoie de asa ceva? eu merg pe acceptarea ta ca individ si sa te valorifici la maximul potential

| doctorandus a răspuns:

"O pătură substanțială care înțeleg ce li se întâmplă dar nu găsesc rezolvarea, așa că apelează la vrăjeli gen dezvoltare personală și coaching – care au și ăștia excepțiile lor dar majoritatea sunt vânzători de bullshit & fake it till you make it." http://riscograma.ro/13202/salarii-productivitate/

| AlexDFY a răspuns:

Poti sa citesti cate carti motivationale vrei, daca dupa ce le citesti stai jos si te uiti toata ziua la tv, nu vei reusi nimic in viata.
Ia actiune, schimba ceva, fii cea mai buna versiune a ta si vei reusi.Cartile alea ajuta, dar TU ai puterea sa te schimbi, nu cartile.

| Adina23236 a răspuns:

Am auzit ca aceste carti au schimbat multa lume, dar trebuie sa faci tot ce scrie in acestea. Eu as vrea sa imi iau cartea,, carnetel motivational ''