| IngaPîrău a întrebat:

Cati ani se invata la scolile postliceale de medicina? Multumesc.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, studiile la o Şcoală Postliceală Medicală durează 3 ani.

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

De asemenea, mai sunt programe de studiu ca asistent medical generalist ( sau alte specializări de ASISTENT ) - acestea se desfăşoară în cadrul unor Facultăţi de medicină şi au durata de 4 ani!

De asemenea, mai sunt studiile de licenţă la Facultatea de Medicină, cu durata de 6 ani ( de acolo ieşi medic ).

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

In general, 3 ani.