| Ronni a întrebat:

Cati dintre voi ati citit "Romeo si Julieta" (ORIGINALUL)?

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Măi, prostovane, ORIGINALUL de la această capodoperă a literaturii universale ar putea fi pe undeva prin arhivele Aca demiei Engleze, sau aproximativ aşa ceva.
Cum poţi pune o asemenea întrebare?
Nu cred că există 10 oameni pe lumea aceasta care să fi citit ORIGINALUL.
Mai bine te duci şi te culci şi cînd te trezeşti poate te deş -tepţi puţin!
Copii cretini făcuţi din părinţi retardaţi sau analfabeţi!

| JURACO a răspuns (pentru corolav):

Nu credeam ca vreodata in viata asta o sa imi fac undeva un cont numai pentru a raspunde cuiva
Chiar si 10 ani mai tarziu dupa ce ai raspuns, felul in care au facut-o zice multe despre tine si sunt sigur ca asta nu a fost singura intrebare la care ai raspuns asa in toti anii astia
Esti un gunoi de om, un nimic si un frustrat
"Copii cretini facuti din parinti retardati sau analfabeti" doar pentru ca a intrebat daca a citit cineva originalul, cretin idiot dobitoc si prost ce esti, se referea cel mai probabil la opera in engleza care nu e tradusa
Cum ziceam, mi si frica cum ai răspuns in restul anilor la alte intrebari, gunoi penal infect ce esti
Sa ai parte de tot ce e mai rau

| LolaLollita a răspuns:

Eu am citit-o, chiar am studiat-o la scoala, la tema dragostei. Cred ca prin clasa a 10ahappy Am si versiunea in engleza, am cautat toata cartea celebra replica "Romeo Romeo unde esti tu Romeo?" ca sa aflu ca ea nu se regaseste in cartea in engleza tradusa mot-a-mothappy
O zi frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adauga-ma si pe mine. Dar, sper ca atunci cind ai spus "original" nu te-ai referit la limba engleza. In aceste conditii, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adauga-ma si pe mine.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Am citit piesa lui Shakespeare, "Romeo si Julieta", in clasa a 9-a, apoi am si discutat-o la scoala in cadrul temei iubirii. Ulterior, am vazut si filmul adaptat dupa aceasta capodopera literara. Recomand citita cu atentie si aoi vizionat si filmul, chiar merita ambele. Lectura placuta!

| DeKoniec a răspuns:

Eu (asta a fost toata intrebarea)?