| anonim_4396 a întrebat:

Cati oameni au fost mobilizati in cel de-al doilea razboi mondial?

Răspuns Câştigător
| andrei1237 a răspuns:

Au fost mobilizati 110 milioane de oameni.

| Sarius1994 a răspuns (pentru andrei1237):

110 milioane pe dracu habar nu ai nici macar nu se stie cu exactitate totusi "recensamantul" facut atuci ar spune ca ar fi fost 60.2 milioane cam 2.5% din populatia de pe atunci 110 pe dracu habar nu ai istorie desi ai internetul in fata ta, cauta dracu pe
http://en.wikipedia.org/wiki/World_War_II_casualties
nu da cu presupusu

| anapricopi76 a răspuns (pentru Sarius1994):

Eu cred ca habar nu ai tu mai! Nu cred ca esti nici macar jumatate din mine la istorie. Daca nu stii nu te baga.Merg la multe olimpiade si concursuri scolare despre istorie si stiu.