| BaftosuPlacutSurprins a întrebat:

Catre toti sfatosii si nedumeritii mei de pe TPU, am fost placut surprins cand am vazut "noua ordine mondiala" credeti ca exista intra-adevar iluminatti? si ce fac ei pana la urma? credeti ca suntem controlati dim umbra? credeti ca de aia sunt cutremure zgaltaitoae pe tot mapamondul inclusiv sub apa? astept urgent un raspuns pe placul meu! dau funda rosie!

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă erai controlat nu îți mai puneai întrebări. Nu am de unde să știu dacă există sau nu ceva care să conducă lumea din umbră dar știu că nu are rost să ne punem aceste întrebări.

| Peridava a răspuns:

Nu stiu cine sint acesti "iluminatti" si ce fac. Dar mereu am fost manipulati (la scara globala vorbind) de diferite grupari. Toate nedemascate si cu mari interese. Cred (cred! nu sustin categoric) ca daca se vorbeste asa mult de ei e doar o diversiune pentru a ne atrage atentia de la adevaratii manipulatori, iar ei sa-si faca treaba linistiti.
Nu o fi pe placul tau, dar asta e parerea mea.

| NewLifeGaming a răspuns:

1. Exista iluminati, cauta in istorie, e o grupatie secreta care nu se stie ce fac. Acuma zvonuri sunt multe, dar grupatia tot secreta e. Sunt si ei ca zona 51, exista dar nu se stie nimic sigur.
2. Sunteti controlati de mai multi factori unii nu neaparat iluminati ci gen MEDIA! de ex cu steagul frantei toti ati vazut franta si nimeni nu vede restul statelor sau cine creeaza teroristii. straight face life is hard tongue
Sper ca m-ai inteles.

| Frumystefy a răspuns:

Asta ar fi una dintre glumehappy laughing
Mda... si eu is cu toata chestiile astea cu iluminati, spiritism, etc...
Nu prea cred ca-s adevarate da' ce sa mai fac.
Cu "contolarea din umbra" ar putea fi adevarat, in vremurile astea nu mai stii ce se intampla...

| biankkka a răspuns:

Nu stiu sunt la fel de nedumerita