| M&L a întrebat:

Ce as putea scrie intr-un proiect in care este vorba despre Om - Sanatate - Protectia mediului?

funditahappy

Răspuns Câştigător
| dot a răspuns:

Depindem de natura si fara ea suntem nimic. depinde de noi sa avem grija de tot ce ne inconjoara si implicit de semenii nostri. fiecare dintre noi trebuie sa fie responsabil pentru faptele sale ce dauneaza mediului inconjurator. sanatate inseamna aer curat, paduri, cer senin, o larga varietate de vietuitoare etc. omul este in varful lantului trofic si el poate modifica totul, inclusiv clima dupa cum vedem in ultimul timp. consecintele faptelor noastre pot avea un efect dezastruos asupra a tot ce ne inconjoara.

dezvolta :-s

6 răspunsuri:
| iuli a răspuns:

Ai putea spune despre faptul ca daca mediul in care traim e poluat atunci si sanatatea noastra e din ce in ce mai proasta.

| UNfriendLY a răspuns:

Omul -> poluare -> incalzire globala => microunde

| dot a răspuns:

Ai zis ca dai fundita waiting >:p

| Asdfghshds a răspuns:

Varsarile de petrol, poti fi in tema cu varsarea majora din golful mexicului, care s-a intamplat recent.

| Asdfghshds a răspuns:

@ dot, s-a cerut o idee de proiect, nu sa ne spui despre tema "Om - Sanatate - Protectia mediului". lmao.

| mili_8806 a răspuns:

Ai putea scrie despre legatura dintre sanatatea omului si mentinerea mediului curat de catre om.Ai putea sa mentionezi ca sanatatea omului depinde foarte mult de mediul in care traieste, iar acesta trebuie intretinut tot de om. Sper ca-s de ajutor.