| cristina93 a întrebat:

Ce autori/autoare de carti de dragoste va plac voua? cateva recomandari de carti? mie imi place Nora Roberts si Sandra Brown, dar as vrea sa mai diversific, nu vreau sa citesc carti doar de la un autor.
Ce carte va placut cel mai mult? (Mie mi-a placut "Nascuta in rusine" de Nora Roberts)

Răspuns Câştigător
| withoutme a răspuns:

Texas! chase si texas! lucky de sandra brown;
un sarut pentru mai bine de joan bramsch;
crima si pedeapsa si fratii karamazov de dostoievski;
mara de slavici;
rem de cartarescu;
sarpele si domnisoara christina de m. eliade;
fericirea unora de maurice druon;
un comediant si o fata de familie si povestiri despre marea si mica batalie teatrala de sica alexandrescu;
nuvele si schite de guy de maupassant;

36 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Doina Ionet-Teiul salbatic (e fff frumoasa cartea, desi scriitoarea nu e fff cunoscuta)

eliade e ff bun...happy
in rest sunt multe carti de dragoste...straight face depinde si de u ce vrei sa alegihappy

puphappy

| kh1ss a răspuns:

Cecelia ahern - p. s. i love you
cecelia ahern - suflete pereche

| Irina a răspuns:

David Lodge scrie f frumos. "Cat sa intindem coarda", "Schimb de dame", "Ganduri ascunse" etc. I-am citit toate romanele si crede'ma ca se merita.

| Mihaela a răspuns:

Hei. Am scris si eu o carte de dragoste. Se numeste Unele povesti de dragoste nu mor niciodata. Daca vrei sa aflii mai multe poti intra aici : http://dimianmaria.blogspot.com/
Numai bine!

| cristina93 explică:

Am citit si eu Copilul nascut joi de sandra brown, mi-a placut foarte mult, am sa citesc si cartile pe care mi le-ati sugerat voi

| MMady a răspuns:

Panza de paianjen (Cella Serghi); majoritatea cartilor lui M. Eliade

| mariamaya08 a răspuns:

Preferata mea este "Copilul nascut joi " de Sandra Brown, dar poti citi si "Vedeta" de Kate Coscarelli ca sa schimbi si autorul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste "Acasa" si "nisipuri miscatoare". Sunt romane de dragoste, dar nu numai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a placut cel mai mult ingerii pacatelor de susan johnson. Alti autori preferati sunt danielle steel, amanda quick, jude deveraux, barbara delinsky. mi-a placut foarte mult o carte, dar din pacate nu-i stiu autorul: ritualul dragostei - e superba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca carti ale autoarelor : Judith McNaught, sunt superbe si carti ale autoarei Julie Garwood, Stephanie Laurens, Samantha James, Mary Balogh, Cheryl Holt, Celeste Bradley. Cel mai mult mi-a placut carta Ceva minunat de Judith McNAUGHT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea nu moare-Maitreyi

Scrisoare de la Sam-James Patterson

Unde esti?-Marc Levy

si cam atat...sunt foarte faine toate...adica mie mi-au placutbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Cristina.Si mie i-mi place foarte mult Nora Roberts (apropo Nascuta in rusine este o trilogie - Nascuta in flacari si mai e inca una dar care in momentul asta nu mai stiu) ------ daca vrei sa mai citesti si alte carti de dragoste iti recomand cu placere Julie Garwood (scrie super) Susan Johnson, Carole Dean.Cartea care mi-a placut foarte mult (de fapt trilogia "cercul celor sase sau sau trilogia cercului"- Crucea lui Morigan, Dansul zeilor si Valea tacerii" de Nora Roberts, cea de-a trea e cea mai frumoasa poveste de dragoste pe care am citit-o si la care am si plins.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrisore de dragoste si invitatie la vals de mihail drumes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca tami hoag.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imbratisare in amurg. Neasteptata iubire de Sandra Brown.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drept sa-ti spun, desi se spune ca lectura cartilor de dragoste este una usoara si fara substrat cultural, mie imi place sa citesc carti de dragoste.am citit o multime dar nu-mi mai amintesc mare lucru din ele. dar fiecare citeste ce-i place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am citit Sandra Brown!
am si eu nevoie de ajutor! sad caut o carte de dragoste de ceva timp, am citit-o acum cativa ani, dar nu-mi mai amintesc titlul sau autorul... unde as putea sa scriu in mare povestea, stii? poate cineva a citit si isi da seama despre ce carte este vorba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit si eu "Nascuta in rusine" si mi-a placut enorm, atat de mult incat de cate ori mi se facea dor de personaje, reciteam cartea. Poate din cauza asta am indragit Irlanda si muzica irlandeza. Pooop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu am citit carti de Sandra Brown si daca vrei niste autori buni inceaca carti scrise de Penny Jordan sau Sidney Sheldon sunt dou autoare super.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa citesti si carti scrise de Judith McNaught, Jude Deveraux, Julie Garwood, cartile lor sunt foarte frumoase, palpitante, pline de romantism sau aventura. Gasesti tot ce vrei in cartile lor, chiar si umor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jude Devearux ''Dorinte''. Mi-a placut cel mai mult dintre toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca " Legea Destinului " de Penny Jordan... Este superba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbara Cartland

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ceva minunat'' de Judith McNaught.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sidney Sheldon, Furia ingerilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place sandra brown si nora roberts dar cel mai mult imi place sidney sheldon, o carte preferata nu stiu e greu de ales pentru. ca am citit sute de genul asta si crede-ma e greu de ales. Am sa-ti zic citeva de cealalalta parte amiezului noptii si amintiri de la miezul noptii de sidney sheldon, focuri ascunse de sandra brown, secrete publice vol. 1 si 2 de nora roberts si lista ar putea continua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai putea incerca nicholas sparks.si el scrie foarte frumos. Daca mai vrei titluri de carti poti sa ma contactezi la id fatadinlacrima, iti pot recomanda foarte multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saga Twilight de S.Meyer:X
Noua si scurta viata a lui Bree Thaner de S. Meyer