| cristina93 a întrebat:

Ce autori/autoare de carti de dragoste va plac voua? cateva recomandari de carti? mie imi place Nora Roberts si Sandra Brown, dar as vrea sa mai diversific, nu vreau sa citesc carti doar de la un autor.
Ce carte va placut cel mai mult? (Mie mi-a placut "Nascuta in rusine" de Nora Roberts)

Răspuns Câştigător
| withoutme a răspuns:

Texas! chase si texas! lucky de sandra brown;
un sarut pentru mai bine de joan bramsch;
crima si pedeapsa si fratii karamazov de dostoievski;
mara de slavici;
rem de cartarescu;
sarpele si domnisoara christina de m. eliade;
fericirea unora de maurice druon;
un comediant si o fata de familie si povestiri despre marea si mica batalie teatrala de sica alexandrescu;
nuvele si schite de guy de maupassant;

36 răspunsuri:
| zahre a răspuns:

Buna! Autorii/autoarele mei/mele preferati/preferate de carti romantic sunt:1:Surorile Bronte(Charlotte, Emily si Anne)
2:Mihail Dumes
3: Jane Austen
4.Mary Balogh
RECOMANDARI:,,Jane Eyre"-Charlotte Bronte,,,Necunoscuta de Wildfell Hall"-Anne Bronte,,,La rascruce de vanturi"-Emily Bronte.,,Invitatie la vals",,,Scrisoarea de dragoste " -Mihail Drumes.,,Ratiune si simtire",,,Mandrie si prejudecata",,, Persuasiune ",,, Manastirea Northanger" -Jane Austen si ultima carte pe care ti-o recomand este,, Suflete pereche"-Mary Balogh.
N-am o carte preferata.Dar totusi pe primul loc este,, Necunoscuta de la Wildfell Hall".

| asia a răspuns:

Poti sa incerci sydney sheldon.are de toate, crima, dragoste, mister. mie imi place foarte mult.sau jude deveraux, judith McNaught, sandra brown -imaginea din oglinda. e super cartea

| bebitza4bebitzu a răspuns:

Spitalu municipal nu mai stiu cine a scris-o dar e super bafta:*ma bucur ca iti place Nora Roberts la fel si mie iar de Sandra Brawn nu stiu, da nu ma prea atrage.

| zahre a răspuns (pentru bebitza4bebitzu):

Cartea,, Spitalul Municipal"a scris-o Barbara Harrison.O carte SUPERBA.

| meda68 a răspuns:

Incearca Amanda Quick, Judith McNaught, Mary Balogh, Julie Garwood, Jude Deveraux

| marga_8973 a răspuns:

Cumpar carti de dragoste de sandra brown, amanda quick, barbara cartland, jude devereaux, judith mcnaught mai ales cartea CEVA MINUNAT, id preailumiata@yahoo.com

| danutza1993 a răspuns:

Eu de curand am citit o carte si e foarte frumoasa si interesanta: "Dragoste interzisa" de Sara Johnson