| DoodyAlexx a întrebat:

Ce carti cu si despre primele doua razboaie mondiale imi recomandati? Vreau cat si povestirea evenimentelor (de pe front) cat si marturisiri ale soldatilor. Multumesc

Răspuns Câştigător
| ionut1980 a răspuns:

Enigme nedescifrate ale celui de-al 3*lea Reich de Lev Bezamenski

Am fost doctor la Auscwitz Dr. Nyiszli Miklos

186 de trepte Mauthausen de Christian Bernadac

Ultimele zile ale fascismului in Europa de Jacques de Launay

Gestapo de Rupert Butler

http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t752361.html

Lectura placuta!

2 răspunsuri:
| Chillcs a răspuns:

As vrea si eu sa stiu, o sa urmaresc intrebarea. Tot ce pot sa iti raspund eu este; sa te uiti la mini-seriile Tv; Pacific si Band of Brothers. Sunt realizate incredibil.

| DoodyAlexx explică (pentru Chillcs):

Le-am vazut pe ambele de 2 ori, sunt un amator al filmelor legate de razboi, iar acum caut niste carti interesante pe subiect.