| FaraSperanta a întrebat:

Ce carti de dezvoltare personala v-au placut si v-au ajutat sa aveti mai multa incredere in voi, sa va recapatati fericirea si/sau sa aveti o viata mai frumoasa?

9 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

Yes man! de Danny Wallace happy.

| carminaburana43 a răspuns:

Nici o carte nu ajuta daca nu ai langa tine o finta care sa creada in tine si care sa-ti ridice moralul.

| Binevoitor a răspuns:

Salut

Aici iti spun cateva carti citite de mine, care m-au ajutat foarte mult. Sunt carti de dezvoltare personala, spirituala si educatie financiara. Nu e un clasament al cartilor citite de mine, sunt doar carti care mi-au schimbat viata.

-Ingeri Rebeli, Pavel Corut
-Inteligenta Emotionala, Daniel Goleman
-Tata bogat tata sarac, Robert Kiyosaki
-Personalitate Alfa, Pera Novacovici
-Arta seductiei, Pera Novacovici
-Razboiul si pacea interioara, Osho
-Despre barbati, Osho
-De la idee la bani, Napoleon Hill
-Secretele mintii de milionar, T. Harv Eker

Cam astea-s cele care imi vin in minte acum, si cele mai semnificative carti pe care le-am citit.
Va recomand ca atunci cand aveti o probleme in orice domeniu al vietii sa cautati autori care au rezultate foarte bune in acel domeniu si sa le cititi cartile.

Multa inspiratie!

| Marct a răspuns:

Puterea Prezentului, cartile lui Kiyosaki, Donald Trmp si Richard Branson. Vezi si lista asta http://florinrosoga.ro/blog/11-carti-de-dezvoltare-personala/

| crysstyna07 a răspuns:

Sunt niste carti pe care ti le recomand http://lifelessonsbox.blogspot.ro/......-vara.html

| Ðangelo a răspuns:

Cred,ca te referi la biblie.

| andaariesu a răspuns:

Nu pot sa spun ca este un WOW, dar raspunde la anumite intrebari, atitudini pe care trebuie sa le ai in diferite situatii, este de citit "Gandeste fix pe dos" scrisa de Arden Paul http://www.librariaonline.ro/......-p10024292

| Pulseczar a răspuns:

Eckhart Tolle - Puterea Prezentului.

| Enache_Anka_1985 a răspuns:

Adrian Nuta-Despre iubirea nonposesiva si exuberanta....cam tot ce a scris el, mi se pare genial.