| Angelik_6250 a întrebat:

Ce corpuri geometrice credeti ca vor fi la examenul de maine la matematica? (eu cred ca prismabig grin)

11 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Sper ca pirmanida (neaparat) si cub laughing

| Angelik_6250 explică:

Poimaine*

| Sonnia a răspuns:

Cercul nu este un corp geometric! Si se va da... exact ca in ceilalti ani. Poate si paralelipipedul dreptunghic, piramida... Vom vedea. Succes tuturor!

| Zapa12 a răspuns:

Aici Pamantu. Poimaine e examenu.
Cred ca o piramida patrulatera si un cerc, pentru ca nu o sa ne lase in pace cercu asta :-

| Andrutsa13 a răspuns:

Examenul de poimaine, de miercuri?

| Awndre a răspuns:

Cub, paralelipiped, prisma sau piramidalaughing ce-o fi, o fi. Eu sper totusi la cub si paralelipiped[-o

| Noname_4934 a răspuns:

Maine?

| Al3xBest a răspuns:

Cercul sigur nu! pentru ca scria in desfasuratorul ala de examene si tot ca nu o sa ne dea corpuri rotunde! eu cred ca o sa fie ori cubul ori paralelipipedul(cel putin asa sperbig grin)

| paulsefuteinbazadedate a răspuns:

Tetraedru regulat

| lucianoxxl a răspuns:

@Al3xBest: Cercul nu e corp, e figura. In al 2-lea rand nu o sa fie corpuri rotunde.

| zuzu_3507 a răspuns:

Eu cred ca va fi piramida si paralelipipedul dreptunghic ca la subiectul 3 sunt probleme cu caracter practic si acolo va fi sigur ori cubul ori paralelipipedul :p parerea mea