| LoveSunshine069 a întrebat:

Ce credeti ca s-ar fi intamplat daca Napoleon ar fi castigat batalia de la Waterloo? Credeti ca s-ar fi schimbat cursul istoriei?

3 răspunsuri:
| andreiboss31 a răspuns:

Daca ar fi castigat batalia de la Waterloo coalita a 7 ar fi fost invinsa.El nu ar fi cucerit toate teritorile din primul imperiu dar ar fi ramas tot imparat.Si cum am spus mai inainte, nu ar fi cucerit ca in prima coalita pentru ca a avut pierderi omenesti in timpul razboaielor napoleoniene, mai ales in timpul campaniei din Rusia, funda?

| Metea_Casian_1994 a răspuns:

S-ar fi schimbat partial.Ar fi continuat sa faca noi teritorii dar orice imperiu va cadea.S-ar fi unit mai multe tari pentru a inve=inge acest imperiu.Europa e mai puternica decat Franta

| R1a2z3v4a5n a răspuns:

După părerea mea cursul istoriei s- ar fi schimbat din cauză că dacă ar fi câştigat bătălia de la Waterloo nu mai avea adversari pe măsură, ALIANȚA fiind înfrântă
(Rusia, Regatul Unit, Prusia, Spania, Regatul Tărilor de Jos, etc)