| anonim_4396 a întrebat:

Cum s-a terminat cu Napoleon? Cu batalia de la waterloo sau aia din rusia?

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Campania dezastruoasa din Rusia si batalia de la Waterloo au marcat, in mare parte, sfarsitul politic al lui Napoleon. Imaginea sa a inceput sa se degradeze, iar mitul neinvinsului Napoleon a fost spulberat. A murit, otravit se pare, pe insula Sf. Elena, loc in care a fost exilat.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Https://ro.wikipedia.org/wiki/B%C4%83t%C4%83lia_de_la_Waterloo
Aia din rusia fiind care ca nu ai specificat?

| ShREKT a răspuns:

A fost exilat si a fost obligat sa locuiasca pe o insula unde a fost otravit de bucataul lui si a murit.

| SpyGMRomanulPuternic a răspuns:

Cu batalia de la Waterloo fiind exilat pe o insula in mijlocul oceanului, otravit de un bucatar, iar apoi a murit. Funda?