| Etein a întrebat:

Ce culoare de ten, ochi si par CREDETI ca aveau dacii? dar tracii?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Aratau la fel, tracii poate erau un pic mai parosihappy Nu cred, stiu.Asa cum am invatat la scoala in clasa a V-a, dacii erau barbati puternici, cu tenul deschis la culoare, ochi albastri si parul blond-roscat. Cu totii purtau mustata sau barba, pe care o intretineau riguros, parul il lasau lung, erau numiti si "pletosi" si se spune ca ar fi avut tatuaje. Femeile, bineinteles erau si ele blonde cu ochi albastri, erau si ele puternice, inalte de statura comparat cu urmasele, aveau infatisare mai aspra. Purtau parul impletit in cosite, asa imi aduc aminte o poza dintr-o carte.

3 răspunsuri:
| ROsiuGabi a răspuns:

Nu stiu. Aratau sigur ca draci.

Răspuns utilizator avertizat