| Prezidentul a întrebat:

Ce diferente sunt intre invatamantul la distanta si invatamantul cu frecventa la facultate?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La invatamantul al distanta te prezinti doar la examene si atat, pe cand la cel cu frecventa participe la cursuri si obligatoriu la laboratoare si seminarii

| Prezidentul explică (pentru suntserios):

Difera "greutatea" diplomei?

| corbulalbrosu a răspuns:

Diferenta majora intre cele 2 forme de invatamant superior se refera la banii cheltuiti inutil in cazul invatamantului fara frecventa/la distanta.In cazul celui cu frecventa este posibil sa asimilezi cunostntele necesare pe cand la cel la distanta este ca si cum te-ai apuca tu sa inveti de la sine acasa sau aiurea.

| iSwag a răspuns:

La cel cu frecventa te duci ca la scoala happy
La ID (invatamant la distanta) e fara frecventa happy

Daca vrei sa ramai cu ceva din facultate ar trebui sa dai la invatamatul cu frecventa.