| CosminXD999 a întrebat:

Ce examen mă sfătuiți să dau pentru certificatul de limba engleza? (Cambridge, TOEFL, IELTS), vreau sa plec la facultate in Danemarca Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Vezi ce cere universitatea unde vrei sa mergi, daca nu e ceva anume, cambridge.

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

IELTS
restul, daca nu capeti unul pe gratis, sunt mai slabe
insa daca vrei sa de duci in Anglia, atunci Cambridge (accentul englezesc vs american)

| Yurisa a răspuns:

Depinde ce diploma iti recunoaste universitatea respectiva. De obicei e de preferat IELTS

| Cameliapantiru a răspuns:

Trebuie să verifici ce examen/examene de limbă engleză recunoaște respectiva universitate din Danemarca. Dacă nu găsești nicio informație în acest sens, atunci îți recomand examenele Cambridge, nivel CAE sau chiar CPE. Succes!

| laSoledad a răspuns:

IELTS ca e mai vast acceptat (peste nota 7 sau 8) sau Cambridge (CAE)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice IELTS.