| Anca2999 a întrebat:

Ce facultate pot urma dupa ce termin stiinte ale naturii sau filologie bilingv engleza?
Cam ce avantaje are fiecare facultate, fundita + vot.

Răspuns Câştigător
| Husicel a răspuns:

Deci poți face filo și să mergi pe orice domeniu vrei la facultate, nu are importanță, și cu schimbul de experiență cu SUA depinde de universitate dacă are acord cu o universitate din SUA; pentru schimb trebuie să fii eligibilă din mai multe puncte de vedere stabilite de facultatea unde o să mergi

5 răspunsuri:
| Husicel a răspuns:

Poți urma orice facultate vrei; acum depinde ce îți place ție; nu pot să îți dau niciun sfat; fii puțin mai detailată.

| Anca2999 explică (pentru Husicel):

Hmm, pai ma refer in general, daca as face filo, sa zicem ca merg pe limbi straine sau relatii internationale, m-ar interesa cum este cu schimbul de experienta inter facultati si alte tari. in special cu America

| Anca2999 explică (pentru Husicel):

Deci daca universitatea respectiva are acord cu alta universitate din SUA, nu conteaza in ce domeniu studiez, atat timp cat studiez acolo in unviersitate laughing?

| Husicel a răspuns (pentru Anca2999):

Exact

| Anca2999 explică (pentru Husicel):

Multumesc big grin

| Husicel a răspuns (pentru Anca2999):

Deci poți face filo și să mergi pe orice domeniu vrei la facultate, nu are importanță, și cu schimbul de experiență cu SUA depinde de universitate dacă are acord cu o universitate din SUA; pentru schimb trebuie să fii eligibilă din mai multe puncte de vedere stabilite de facultatea unde o să mergi