| IceCreamDoll a întrebat:

Ce facultate sa aleg dintre: medicina veterinara, medicina stomatologica, farmacie, inginerie chimica si biologie?

Răspuns Câştigător
| Anna27 a răspuns:

Nici una dintre alea.Alege medicina generala, specializare pe chirurgie:X
Acuma depinde de tine, evident.
Dar restul mi se pare ca sunt pierdere de vreme.Medicina veterinara e plictiseala toata ziua, la stomatologie sunt deja prea multi, farmacia e si aia asa si asa iar restul...[ma gandesc dupa termini deja facultatea].

Funda?

| Mihai_Vlad_1998 a răspuns (pentru Anna27):

De ce zici ca medicina veterinara e plictisitoare toata ziua? Pai normal ca romanu lasa cainele sa moara si se duce cu un 10 lei la un bar si ia ceva de baut ca asa sunt romani.Mie nu mi se pare plictisitoare ci mai degraba frumoasa si grea. Daca ai gresit ceva la meseria de chirurgie putrezesti in inchisoare fiindca ai omorat o fiinta nevinovata, bine ma refer daca nu prea le ai cu cartea.La aceasta ramura ca la toate celelalte legate de midicina trebuie sa inveti plus 6 ani pe langa facultate, tot faci injectii, operezi etc, nu stiu de ce zici ca e plictisitor.

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In functie de preferinta ta, poti alege doar una din primele trei variante--- ultimile doua, cel putin acum, nu-ti ofera sansele unui loc de munca( industria chimica in Ro a decazut iar cu biologie ai sanse doar in invatamant--- poate nici atat!)

| annkaa a răspuns:

CEau:*
daca as fi in locul tau as alege biologie mi se pare ff fainhappy

| 1n3x a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa te faci.Nu putem alege noi in locul tau ca nici nu stim ce vrei sa ajungi.Alege ce-ti place.Cel mai important este sa-si si placa ceea ce faci in viata.Ma refer la job.

| elenutza27 a răspuns:

Eu as alege inginerie chimica si biologie.

| Lavy a răspuns:

Eu as alege medicina veterinara!:X

| sHE_4618 a răspuns:

Buna! Eu una, as alege farmacie, pe asta o sa ma axez si eu. Bine, eu am fobie la sange, deci nu ma pot axa pe medicina generala. Din cate am inteles de la cunoscutii mei, farmacistele sunt bine platite, iar adevarul e ca omul o sa renunte cu greu la medicamente. Succes in alegerea ta!