| melnic95 a întrebat:

Ce facultate sa aleg: istorie sau relatii internationale? Merita sa faci licenta la RI sau mai bine un masterat?

Răspuns Câştigător
| Adii91 a răspuns:

Ca absolvent al Relatiilor Internationale, iti recomand calduros sa nu te inhami la asa ceva laughing

| melnic95 explică (pentru Adii91):

Îți mulțumesc călduros! big grin

4 răspunsuri:
| Adii91 a răspuns:

Pe bune acuma, e totul frumos din punctul de vedere al vietii de student..adica e super lejer si e si destul de interesant

Dar nu te ajuta cu absolut nimic ...adica nu gasesti de lucru in domeniu, e o facultate si o diploma sa zici ca ai ceva facut, atat.

Daca vrei detalii suplimentare(ce se studiaza in mare, etc ), ma contactezi si o sa iti zic

| Rallx a răspuns:

Cred ca la toate merita sa faci un masterat. Acum, depinde la ce te descurci tu mai bine. Vrei la istorie sau la relatii internationale. Ce-ti place mai mult. Analizeaza avantaje si dezavantaje.