| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultati de limbi straine cunoasteti? Eu am o pasiune pentru limba engleza, mai stiu si fanceza, germana nivel incepator si spaniola si italiana la un nivel mediu. Sau mai bine zis la ce facultate ar fi cel mai bine sa dai ca sa poti sa iesi ceva bun dupa ce termini? Si am auzit de facultatile din strainatate, cum ai putea ajunge de exemplu la O Universitate din Marea Britanie?

1 răspuns:
| TinyPearl a răspuns:

In Marea Britanie trebuie sa aplici pe la mijlocul clasei a 12a. Completezi o amplicatie si o scrisoare de recomandare facuta de tine despre tine, si speri note bune la bac tongue cam atat. happy