| PussicatDolls a întrebat:

Ce formatiuni sunt necesarre pentru a publica o carte de 70 de pagini? Multumesc happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Formatiuni? Cred ca intrebi de formalitati, este ceva foarte diferit.
Daca ai bani este foarte simplu, te duci la o tipografie care tipareste carti, faci un contract, platesti suma stabilita, in functie de numarul de exemplare si o sa fie tiparita.
Daca nu dispui de bani atunci este ceva mai complicat si mai greoi, va trebui sa trimiti manuscrisul la edituri de profil si sa speri ca il vor retine spre publicare, caz in care o sa inchei contractul cu editura respectiva si o sa primesti si ceva bani. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Formaţiuni sau formalităţi?