| Anonima635426892 a întrebat:

Ce genuri (epic, liric de exemplu) pot pica la examen in clasa a 8-a?

Răspuns Câştigător
| Tiger7777 a răspuns:

Genul epic, liric sau dramatic. Astea 3 sunt in programa! Pe langa ele desigur ca vin si speciile invatate.

3 răspunsuri:
| SynapseNinja a răspuns:

Eu știam că este o probabilitate să pice unul dintre cele învățate în cei 4 ani de gimnaziu.

| Te0CeP a răspuns:

La examen pot pica toate cele 3 genuri epic liric sau dramatic dar si speciile acestora. La liric poate fi:
-compunere apartenenta la genul liric
-compunere de opinie pe gen
-caracterizare de personaj
-explicatie de titlu
Aceleasi patru compuneri pot fi la liric pe pastel si doina si la epic pe basm roman nuvela schita balada fabula si cred ca astea sunt toate. In concluzie la examen iti poate pica oricare din astea

| andgabriel19 a răspuns:

Eu am terminat anul acesta clasa a 8 si mia picat epicul, s-ar putea ca tie sa-ti pice lirucul dar cel mai bine e sa le inveti pe toate