| erdest a întrebat:

Ce-i cu atatea intrebari :"Ce rechizite sa-mi iau in clasa 9a/7a/8a...etc?", le vad de 2 saptamani deja, sau mai mult... Inteleg ca la unii le place scoala, sau ca vor sa fie pregatiti si sa nu fie stresati inainte, dar serios acum. Sa nu stii sa-ti iei 2-3 pixuri,creioane, 6-7 caiete de romana 5-6 de mate sau ceva de genu?laughing Adica nu te omoara nimeni daca ai luat caiet mare in loc de caiet mic.
*Sau poate vor sa le facem 'lista de cumparauri'laughing

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Problema e si de moda, de trend, intelegi? Caci, daca nu ai caiete si alte rechizite cu Violetta sau alte personaje Disney, nu existi in scoala sau nu poti invata deloc (ca Facebook). De aceea pune lumea intrebari dinainte. Ca sa afle cine, ce si-a cumparat si la ce pret.

| 0Alexander0 a răspuns:

Pai nu stiu, intreaba-i pe ei laughing

| Dimofte_Andrei_1905 a răspuns:

Ce e rau in a iti place scoala?

| erdest explică (pentru Dimofte_Andrei_1905):

Nu am spus ca e rau sa-ti placa scoala. Dar sa vad si copii de liceu intreband ce rechizite trebuie sa-si ia... Adica hai ca e normal pentru unu de-a 4a, a 5a, dar unu' de 15 ani ar trebui sa fie destul de matur incat sa stie ce sa-si ia. Si zic asta pentru ca tot vad de 2 saptamani intrebari cu 'ce sa-mi iau?', si cel mai des la clasa a 9ahappy