| Roxana1000Roxy a întrebat:

De ce rechizite as avea nevoie pentru clasa A8-a
Ma refer nu doar la caiete ci si la pixuri/creioane etc etc

3 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

A trecut mult timp de la clasa a 8-a insa din cate stiu eu ai avea nevoie de o trusa geometrica care contine urmatoarele obiecte: echer, compas etc. Eu in clasa a 8-a am facut geometrie in spatiu.
Caiete studentesti la materii precum matematica si romana, in rest nu cred ca ai nevoie, iti ajunge un caiet mic.
In afara de unelte de scris diverse, doar atat imi amintesc.
Mult succes!

| AFR81 a răspuns:

Caiete studentesti pentru materiile mai importante precum matematica si romana si caiete mici pentru restul materiilor. Adauga la ele si un pix si vei avea rechizitele complete pentru clasa a 8-a.

| SfaturiAnonime a răspuns:

Ai nevoie de putine lucruri : 2 pixuri,
1 creion (ascutitoare inclusa), 1 echer (preferabil 12/5 cm). Daca ai prof exigent de mate sa stii ca ai nevoie de un raportor sau de un compas. In rest variaza cu orarul, cumparati cel putin 4 caiete de matematica (2 pentru mate si 2 pentru fizica si chimie ) si 4 de romana care le vei gasi foarte utile. Bafta in clasa a 8-a!