| AvalohAlyn a întrebat:

Ce inseamna curs intensiv de limba engleza? Cum adica intensiv? Am gasit intr-un supermarket curs intensiv de limba engleza cu 4 cd-uri, nu e si pentru incepatori?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Intensiv inseamna ca trece mai repede prin materie. Teoretic ar trebui sa fie si pentru incepatori.

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cel putin 10 ore pe saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti gasi pe net mai repede si gratis cursuri de engleza, intensiv se refera fie la multe ore pe saptmana(ca la liceu, info intensiv sau info neintensiv) sau pentru avansati dar iti recomand sa incerci/sa citesti/sa te uiti la tot ce iti pica in mana despre engleza.

| Scintilla a răspuns:

Se axeaza foarte mult pe limba engleza, asta inseamna curs intensiv de limba engleza. In general cursul intensiv nu este indicat incepatorilor, ci persoanelor care au facut engleza minim 3, 4 ani.