| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna inspectorat ? adica de ce poate fi chemat un profesor sau un director acolo ?

Răspuns Câştigător
| NikoleMitrea a răspuns:

Inspectoratul este serviciul care are sarcina de a inspecta activitatea unor unitati subordonate localul in care functioneaza un asemenea serviciu.

2 răspunsuri:
| Bogdan4688 a răspuns:

Inspectoratul are oameni care inspecteaza mai multe cladiri cum ar fi vine o inspectoare maine la scoala noi trebuie sa nu voribm neintrebati sa ii dam o parere buna despre noi chiar daca noi nu suntem asa!

| Casssy a răspuns:

Pentru ca acolo sunt sefii lor. Inspectorii sunt sefii profesorilor...