| Avident a întrebat:

Ce inseamna interpretarea acestui vis?
M-as bucura sa îmi dea cineva un raspuns la aceasta interpretare!
Am visat un bărbat care era călare pe un cal alb cu aripi (ca celebrul cal pegas) si a sărit cu calul peste un rau! Oare ce inseamna?! Va întreb, deoarece sunt foarte curios sa aflu interpretarea acestui vis.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bărbstul ar putea fi un alter ego, un avatar al tău.
Cal alb - schimbare în viață.
Aripi- dinamism, viață.
Sare peste râu - succes.
Concluzia. Gloria vine oricum, dar trebuie muncit. Calul trebuie strunit. Este o simbioză cal- călăreț și un aspect tehnic, logistic, aripile.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că te uiți prea mult la desene animate.

| Avident explică (pentru anonim_4396):

Unii dintre noi (restul omenirii) credem intr-o oarecare masura, si in visele onirice!
Pur si simplu, voiam (si continui sa vreau) sa stiu interpretarea acestui vis.
Astept si alte opinii!
Iti multumesc (totusi) pentru raspuns!

| irinas21 a răspuns:

Freud consideră calul ca fiind un simbol legat de dorința sexuală.
Jung consideră că apariția unui cal în vis e de bine, ce îndeamnă la conectarea cu propriul sine

| Avident explică:

Astept si alte răspunsuri!
Va multumesc celor care veti răspunde!