| Raptor1234 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi "om inteligent"?

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Un om ce stie un pic mai multe decat unul destept.

| LPCTSTR a răspuns:

Toti suntem inteligenti in modul nostru.
Aici "inteligenta" ce se refera la cunostinte sau educatie este mai putin relevanta, parerea mea.

| Lioana a răspuns:

Omul inteligent e acela care rezolva o problema prin abilitățile sale mentale, fara sa fi învățat asta din manuale.

| xerxes1 a răspuns:

Nimic.
Inteligenta este de mai multe feluri.
Poate fi inteligent sa-mi extraga mental radacina cubica din numere cu 10 cifre si sa fie fraierit pe viata de o cutra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel care asculta inainte de a deschide gura. Sper ca macar 1% te-am ajutat

| Iunix a răspuns:

Un om care e capabil să găsească soluții rapide, simple şi eficiente la probleme complicate. Inteligența NU are nicio legătură cu informațiile învățate pe de rost.

| Bunica69 a răspuns:

In nici un caz inteligenta logica/matematica, exista multe tipuri de inteligenta.

| Crayzshgd a răspuns:

Un om care îsi calculează mișcările.