| Raducons a întrebat:

Ce inseamna salariu motivant? Cat de mare poate sa fie?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Motivant doar in anunt. Restul este minim pe economie.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca ti se va oferii o marire de 100-200 de lei, daca te angajeaza permanent si reusesti sa treci de perioada de proba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna un salariu care iti acopera cheltuielile si iti si mai ramane.

Daca tu ai rate la casa + masina + un obicei de a merge des in vacante, restaurante s ar putea ca 2500ron nici sa nu iti ajunga.

Daca abia iesi de pe bancile scolii si nu faci vreo munca super calificata, 2500ron s-ar putea sa fie o cifra mai mult decat generoasa.

E prea subiectiv sa zic ce suma de bani te motiveaza si ce nevoi are fiecare

| Sn4k3 a răspuns:

De la salariul minim in sus. Depinde de job.

| johnnny123 a răspuns:

Salariu motivant înseamnă salariul care te face să vii la muncă, să-ți pese de ceea ce faci și să dai tot ce poți, nu doar să aștepți să se facă ora de plecat acasă.

"Cât de mare poate să fie" este o întrebare absurdă pentru că depinde de la om la om.

Pentru un puști care nu a luat bac-ul, salariu motivant poate să însemne 1500 de lei.

Pentru un CEO care vrea să plece de la Google la Apple, salariu motivant înseamnă 150 de milioane de dolari.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Minimul laughing.

| flixbuster a răspuns:

Salariul motivant este acel salariu dincolo de care nu iti mai pasa de banii pe care ii castigi tu (in sensul ca nu vrei neaparat mai mult, nu ca te-ai supara daca vei castiga mai mult) si nici cat castiga altii. Faci de placere ceea ce faci si nu zici ca te duci la "scarbici". Te intereseaza alte chestii: colectivul, posibilitati de invatare/dezvoltare/crestere.

| Illuminati2016 a răspuns:

De la 2000-2500 net

| AugustPetra a răspuns:

Cat te-ar motiva pe tine, astfel incat sa lucrezi pentru altii. Sa iti vinzi efectiv timpul tau happy