| DokOcOOkiE a întrebat:

Ce inveti la facultatea de electrotehnica?
Despre ce e vorba? mai in detalii please
Ce poti deveni facand acesta facultate?
Avantaje? Dezavantaje?

Răspuns Câştigător
| Filip23 a răspuns:

Iti dau cateva piste: 1.retele de medie si inalta tensiune (posturi de transformare). 2. Motoare, generatoare electrice 3. (poate) Instalatii de alimentare pentru unitati industriale, comerciale.

Poate ca ar fi mai interesanta zona "automatizari" (mai spre echipamentul electric al unor utilaje, masini, mai spre sisteme de alarma). Oricum e o ramura mai nobila decat mecanica. Eu zic ca se merita. Mie mi-ar place sa stiu mai multe si despre echipamente si dispozitive medicale.