| critasse a întrebat:

-ce liceu trebuie sa urmeze fiul meu pentru a ajunge sa practice medicina veterinara?
-care sunt cerintele(medie, discipline,)pentru a urma un astfel de liceu?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai oameni buni, pentru a fi MEDIC veterinar e necesar SI suficient sa faci Facultatea de Medicina Veterinara. Poate sa faca si liceu pedagogic, daca vrea, ca tot ii trebuie facultate ca sa devina medic ...chiar de dobitoace.

| SteauaNordului a răspuns:

Eu sunt veterinar si am urmat un liceu vai steaua lui.
Nu este nevoie sa fac un liceu de specialitate.
M-am dus cu diploma de bac in original, m-am dus cu foaia matricola din liceu, cu o tona de poze, cu buletinul si cu un pix, am completat 3 tone de cereri cand am ajuns la facultate, am facut copie legalizata a diplomei de bac, copie dupa certificatul de nastere si gata. Sunt studenta la veterinara.
Eu zic sa ii dai un pahar cu apa copilului tau ca nu stii in ce se baga. Plus de asta e 40 mil anul. Poti sa il tii in facultate?

| SteauaNordului a răspuns:

Ca sa fii veterinar iti trebuie decat facultate si atat

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

-liceul de biologie si chimie
-sa ai note bune la biologie si chimie
-si eu vreau sa devin medic veterinar happy