| LisaJulie a întrebat:

Ce limbi ar trebui sa se studieze în școlile din România în afara de engleza, franceza și germana?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In functie de cine va stapani lumea in viitorul apropiatwinking
posibil limba chineza

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Rromani

| dullcat a răspuns:

Sunt suficiente astea deocamdata, mai ales ca suntem in Europa.Franceza si romana ne ajuta enorm sa intelegem inclusiv italiana si spaniola, toate fiind limbi cu origine latina, iar germana dechide portile pentru cine vrea sa invete limbile nordice, avand toate origine germanica.

| ReddY25 a răspuns:

Italiana si spaniola

| LordCristobal a răspuns:

Italiana,spaniola,araba,chineza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că astea sunt de ajuns.

| gabriel2004o a răspuns:

Mai era liceul ăla japonez din București care se preda japoneza

| Gentlemans a răspuns:

Engleza
Franceza
Spaniola