| Iullianna a întrebat:

Ce loc ocupa omul de rand in regimurile totalitare?

4 răspunsuri:
| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

Omul de rand ocupa locul 1 dupa parerea mea, deoarece din cauza neajunsurilor el mananca foarte sanatos

| Camiii98 a răspuns:

REGIMURILE TOTALITARE Dupa primul razboi mondial au loc foarte multe schimbari atat la nivel politic cat si la nivel economic. Din punct de vedere economic intre anii 1929-1933 are loc Marea Criza ce are efecte in intreaga lume. In ceea ce priveste regimurile politice, putem vorbi de existenta a 2 tipuri de regimuri: - Regimuri democratice care se instaureaza in majoritatea statelor nou aparute care continua sa existe in tari precum: SUA, Franta si Anglia.Franta si Anglia garanteaza...
Funda, sper big grin