| oanna_4874 a întrebat:

Ce materii trebuie sa studieze un elev ca sa devina manager, ce profil trebuie s-aleaga la liceu si ce studii sa mai faca dupa?
funda pentru raspunsul cel mai bunhappy

1 răspuns:
| MMihai a răspuns:

Manager =conducător peste niște oameni la o firmă= cuvântul românesc este director.
Acum ai priceput cât de caraghioasă este întrebarea ta.

O firmă mare are: director economic, director tehnic, director producție, șamd.
Peste ei este directorul general = managerul general.

Ca să fii directorul firmei trebuie să fii foarte bună, pe profilul acelei firme.

Să zic mate -info și apoi o facultate, un masterat și un doctorat!

Materii : matematică, fizică, chimie, engleză, materii legate de lucrul cu calculatorul, biologie șamd