| Ramoniqtzz a întrebat:

Ce obtiuni de facultate am daca la liceu termin un profil uman, respectiv filologie-biligv?

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Undeva mai sus era vorba despre agramatism. Matale eşti un asemenea exemplu. Spui că urmezi un liceu de filologie dar nu ştii că se scrie corect "Opţiune " ( de la a opta, a prefera)şi nu "obţiune", deci cu "p" şi nu cu "b".
Se scrie corect "bilingv" şi nu " biligv".

| Ramoniqtzz explică (pentru corolav):

*Optiune, greseala mea, kill me. iar cu bilingvu', crede-ma ca stiu cum se scrie, doar ca m-am grabit si daca vrei sa ma ajuti cu un raspuns ce m-ar interesa, go ahead, daca nu, te rog, nu-mi preda mie gramatica limbii romane. Cius!

| Ramoniqtzz explică (pentru corolav):

Si am uitat sa-ti specific, NU URMEZ UN LICEU DE FILOLOGIE! M-ar interesa dar cred ca ma voi axa pe stiinte!

| a1doru a răspuns:

Drept,filologie,stinte politice...mai pe scurt, tot ce tine de profilul umanistic