| 34asdfg76543jh a întrebat:

Hei! Ce facultate pot face dupa ce termin un liceu cu profil filologie bilingv eng?

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Filologie, filozofie, limbi straine, drept, jurnalism, soceologie, stiinte politice, teologie, pedagogie.

| xBlackPearlX a răspuns:

Facultatea de limbi straine ti s-ar potrivi de minune.

| kzd a răspuns:

Facultatea de limbi straine

| catablondu a răspuns:

Buna in principiu poti urma ce facultate vrei, dar indicat ar fi sa mergi pe ceva gen: litere / limbi modern aplicate daca ai atractie fata de acest domeniu. Depinde ce vrei, eu tot cu profil filologie am ales dreptul si nu am avut nici o problema. Mai intai incearca sa iti alegi domeniul care iti place si pe urma iei mult mai usor decizia.

| LIVIU1992 a răspuns:

Poti face ce facultate vrei tu. Sfatul meu e sa faci ce iti place.