| AlexDorinel a întrebat:

Ce părere aveți ca în UK,în scoli s au înființat toalete mixte (adica fete cu baieti)?

De ce bătrânii ultra conservatori sunt împotriva acestui lucru?

De ce nu se fac și în România?

Eu zic ca e foarte bine, trebuie sa incurajeze giugiuleala între băieți și fete, sa nu ajungă virgini la 30 de ani.

92 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

A fost o stire anul trecut cum ca in scolile din uk se fac abuzuri si violuri nedeclarte la autoritati (era vorba de upskirting parca). In democratia europeana este dreptul la intimitate. In uk e bataie de joc, democratia. Socializarea lor e un pic mai ''extinsa'' daca ma intelegi

Răspuns utilizator avertizat
| RoCkKiD a răspuns:

Eu nu cred ca doar ultraconservatorii sunt impotriva, nici mie nu imi pare o idee buna si nu prea ma consider conservator. Ideea e ca nu trebuie luata in considerare pararea mea sau a lu' tanti tanta care sta la balcon si isi da cu parerea ci a elevilor din scoli.

Daca exista o majoritate a elevilor care vrea treaba asta, n-am nimic impotriva. In Romania nu avem cadru legal pentru asa ceva si nici nu cred ca s-a adunat o masa critica de elevi foarte progresisti dar nu m-ar mira sa vad astfel de initiative in viitor.

Mie nu imi pare ca o sa incurajeze giugiuleala. Dupa ce o sa vada baietii dare de sange si fetele urina peste tot o sa le treaca pasiunea. In plus, nimic nu iti incurajeaza pasiunea pentru o tipa ca momentul ala in care poti sa o urmaresti pana la baie sa auzi cum se caca.

Răspuns utilizator avertizat
| RoCkKiD a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu, cred ca sunt mai fraieri.

| Mosotti a răspuns:

Nu se fac in Romania ca nu are sens, ca deja cladirile au toalete separate fizic ca si spatii, ca faci una mai mare sau doua mai mici, e tot una.
Iar daca ai pereti de beton intre toalete, nu poti sparge ca sa unesti cele doua toalete, deci de ce ai face asta? Cu ce ajuta? Cu nimic.
La cladirile care se construiesc de acum in colo da, acolo se poate face asta, ca din start gandesti o toaleta mai mare mixta.

Ai dreptate cu giugiuleala, dar aia se intampla oricum si oriunde, nu e nevoie de toalete mixte pentru asta.
Nici eu nu-s asa de acord sa ajunga virgini la 100 ani.

Cand ii vad pe unii parinti ca-si feresc copiii de giugiuleala ma ia rasul, de parca se duc la spanzuratoare, nu la placere.
Daca se protejeaza, este f okey, nu e problema.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Parintii care se opun giugiulelii copiilor lor sunt foarte multi la noi in tara asta innapoiata, ca asa le e si mintea lor tot innapoiata.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Giugiuleala se face in privat, nu in budele publice. Ca esti gay sau hetero, e irelevant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Asa e, giugiuleala de una singura se face doar in privat.Ar fi pacat sa mergi intr-o baia publica (cu companie) si sa te rezumi doar la giugiulit.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mdah, daca nu ai unde, pentru asta exista hoteluri/pensiuni/apartamente care se inchiriaza cu ora...

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Plictisitor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

A disparut, in anumite cercuri/contexte.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Paduri, acasa la parintii partnerului/ei cand sunt si aia acasa, ca sa fie mai palpitant, in vreun separeu de restaurant... dar bude publice? Fudge no!

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Separeul suna bine. Padurea s-ar putea dovedi incomoda.
Ce nu-ti convine la budele publice? In afara de spatiul restrans de desfasurare.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Bude publice... germeni, bacterii, ciuperci, alte minuni de-astea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

N-a spus nimeni ca ar trebui sa te si asezi pe ceva…

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

... dar vrei-nu vrei, tot te atingi de suprafete si nu e ca si cum ar fi igienizat pe acolo de sus pana jos zi de zi. E luna pe jos de obicei, in rest... you never know. :X

| Wr3nch a răspuns:

Kek, nu e pentru giugileala, ci ca sa nu mai faca cei queer si transgender scandal ca nu pot intra in baia folosita de genul cu care se identifica.

| Mosotti a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu sunt contra sa se faca toalete mixte, insa ce sens are?
De ex daca e un trans care arata a barbat dar el e femeie, se duce la barbati, ce e mare lucru? Se duce in cabina si isi face treaba, si daca se ducea la femei nu tot in cabina se ducea?!
Deci care e diferenta?

De ce sa faci toalete mixte cand nu e cazul?! Ca tot in cabina ajungi si ca barbat si ca femeie in orice toaleta te-ai duce.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Bai Mosotti, ce naiba, tu gândești cu creierul meu?
Cheers

| Wr3nch a răspuns (pentru Mosotti):

Pentru ca oamenii conservatori fac scandal ca ar trebuie sa fie separate, sa nu fie baieti si fete impreuna indiferent de gen. Practic ei cred exact ce zice Alex, ca se duc la baie pentru una scurta.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru AlexDorinel):

Alex, sexul si giuguleala in scoala nu is ok, sub nici o forma, nici la nicio clasa inclusiv liceu. Aia de faculta se pot calarii linisti, ca is majori si vaccinati si daca nu stiu mai bine aia e. Dar un prunc la 16. 14. sau chiar 11 ani (caz recent) iti cam distruge viata.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Probabil ca gandesc si cu creierul tau, ne asamenam mult in gandire pe axa asta.

| Mosotti a răspuns (pentru Wr3nch):

De ce giugiuleala sa strice strice viata la 13-16 ani? In UE de pe la 13 ani incep asta si nu se intampla nimic, doar la noi s-ar intampla?
Daca copilul este educat in sensul protectiei, nu se poate intampla ceva rau, sexul si giugiuleala n-a ucis pe nimeni, e doar ceva placut.

Si daca simt nevoia la 13 ani ce fac? Astept ca prostu sau proasta pana la facultate?! Ar fi culmea.
Ca daca nu simteau nevoia, nu se placeau unul pe altul, nu se atrageau, nu se excitau.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Pe mai multe, am observat.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru Wr3nch):

Si daca trag una scurta, e f bine. Eu ma masturbam de pe la 9 ani, si-mi placea, daca ma jucam cu o tipa, tare bine mai era.

| Wr3nch a răspuns (pentru Mosotti):

Nu la giugilit ma refer, ci la facutul de prunci. Suntem pe 2 la mame minore.

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Da, sunt un om super openmind, nu ingust la minte.
Sa feresti copiii de spanzuratoare, de flex sa nu se accidenteze, de batai, de droguri, bautura, sa nu fie obraznici, sa invete bine, nu sa-i feresti de f adica de ceva f placut. Daca se protejeaza e foarte okey.

Cum aud unii parinti care au fete "aoleu sa nu cumva sa o f", pai ce ii face ala? Ii da in cap? Ii ofera placere, si e binevenita oricand.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Vezi ca Dorinel spune prostii. A inventat treaba cu buda mixta in școlile din UK.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru Wr3nch):

Pai eu ce am zis, sa fie educati de mici sa se protejeze, de aia in UE de multe ori se incepe educatia sexuala la clasa 2-a.
Si le intra in inconstient acolo si nu vor mai face fara protectie.

Nu sa nu se mai f, ci sa se protejeze!

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Nu a inventat, si eu am auzit de WC mixte prin Anglia sau poate si in alte tari UE ca se punea problema sa se faca asa.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Eu in schimb devin o bestie când e vorba de libertatea și drepturile fundamentale ale omului. Nimeni nu ramane în picioare după o confruntare pe tema asta.
Cheers

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

I-am cerut link in legătură cu întrebarea, și a lipit total altceva. Verifica și te convingi. Da la faza asta cu auzitul pe undeva, știi prea bine ca nu te poți prezenta la o discuție serioasa cu asa ceva. Cel puțin dacă vorbești cu tipi ca mine.
Cheers

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Pai foarte bine faci.

| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pai astia se f de la 11-13 ani si tu vrei la 11 ani sa incepi educatia?! E prea tarziu.

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Pai sa puna linkul concret! Ai dreptate aici, credeam ca s-a documentat inainte sa spuna ce a zis.

| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu ma jucam, am zis ca daca m-as fi jucat cu fete cand aveam 9 ani si nu o faceam singur, era si mai bine, rau nu mi-ar fi facut.

Pune si tu un link concret cu informatia ca s-au infiintat in scolile din UK toalete mixte te rog.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

N-are ce sa pună, nu exista asemenea știre, am investigat pe toate siturile serioase din UK. Rusine să-i fie. Și romanashii săracii cred ca prostii, au creat o discuție ampla pe o tema inexistenta. Nu e de mirare cat de ușor sunt de manipulat sărmanii. Parca se ambiționează sa rămână imbecili, nu vor sa crească deloc, suntem cosiderati pe buna dreptate lumea a treia a Europei.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Daca nu are ce sa puna, atunci nu e bine ca a vorbit aiurea. Dar oricum discutia e okey si pentru ideea ca s-a pus problema acolo sa se faca WC mixte, deci pana la urma discutia nu e inutila.
Mi-a zis prietenul meu ca s-a discutat asta acolo, si asta e f informat cu tot ce misca in politica si din astea.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Daca tu crezi ca ai tras niște foloase din aceasta discuție, no problem. Eu îmi însușesc doar informații reale, necesare și vitale, n-am timp de pierdut și nici nu vreau sa consum gigabitii din memorie cu prostii, dar nu suntem toți la fel. Dacă nu vine cu evidența(proba) și sursa lor, e pe loc aruncat la gunoi. La fel și credibilitatea lui.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Da, dar oricum ideea in sine nu a fost rau ca s-a discutat, ce parere avem daca s-ar face asa ceva, ca de pus problema s-a pus, chiar daca nu s-a facut inca.
Ca intrebi ce parere aveti ca s-au facut toalete mixte, sau ce parere aveti daca s-ar face, e tot cam aia, conceptia si ideea oamenilor ma intereseaza referitor la tot ce tine de lgbt, nu neaparat daca s-a si pus in practica sau nu, cel putin inca, nu s-a pus in practica ideea cu toaletele mixte.

Dar cum vad ca se tot discuta cam mult de lgbt si a le da drepturi, nu m-ar mira sa puna in aplicare si cu toaletele, nu am zis ca e rau, dar zic ca idee.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Mersi de replay. Am zis ce-am avut de zis și am epuizat toate lămuririle pe tema asta.
Cheers

| Tudor_Andrei_2000_5tm6 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Unde e recomandat sa ti-o tragi prin scoala, cine recomanda asta? Vreau si eu sa stiu. laughing)

| Catrice a răspuns:

La cate informații au pustii de la noi despre protecție....am bate recordul mondial la adolescente gravide in no time.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ar trebui sa fie informati si de scoala ..nu doar de parinti. dar de... canci educatie sexuala in scoli...

| Emma30555 a răspuns:

Nu cred asta si sincer nu as fi de acord. La baie e indicat sa fi relaxat cumva, nu că intră din greseala unul sau tu peste el, sau poate iti place de un tip si ti-e jena că te aude din toaleta cealalta. In fond fizic suntem diferiti putina intimitate nu strică

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Pana la urma ce conteaza ca vezi o femeie sau un barbat in holul toaletei? Ca oricum nu intra nimeni in cabina peste tine.
Ca daca e sa o dai in intimitate ar trebui sa intre cate unu in toaleta unde e chiuveta si sunt cabinele.
Iar daca-s relaxat ca vad un barbat acolo, de ce n-as fi ca vad o femeie? Si invers la fel, adica referitor la o femeie.

N-as fi relaxat daca vad un sarpe, un crocodil, dar nu un om, ca si daca e femeie sau barbat tot om e.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e la fel de relaxant, poate îți place de acel băiat care întra în baie și nu vrei sa te audă cum faci pi.

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Si daca aude o femeie ca faci pi nu e tot una?! Desi si daca te aude ce importanta are? Ca e toaleta totusi, e normal sa fie asa.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Pai nu e la fel ca nu ma interesează

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Tot nu am inteles, ca aude una sau unu ca faci pi, ce conteaza?

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Pt ca el e diferit de mine, poate îmi place de el, poate ma atrage sau poate mi e rușine de el, tocmai ca e diferit.

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Pai si daca iti place de el ce? Nu trebuie sa-ti fie rusine decat daca faci ceva rau.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

De regula ne rusinam, sau suntem pudici când avem de a face cu sexul celalalt mai mult decât dacă suntem cu acelasi sex ca al nostru într o încăpere. De exemplu la vestiare sau la dușuri comune sau cu prietenii. Cu o amica nu ma jenez sa ma vadă mai dezbrăcată dar fata de un amic am jena asta. La fel si la baie, nu ma jenez dacă aude o fata ca fac pi... dar fata de un băiat poate ma jenez mai mult. În plus se întâmplă să mai intri accidental peste cineva în cabina, apoi când eu ies din baie și stau sa ma dau cu ruj sau îmi refac machiajul poate nu vreau sa asiste la asta băieți, bărbați. Nu e vorba ca m ar deranja foarte tare zic cum e mai comod pentru mine Am mai fost în toalete mixte, sau am întrat la băieți când era coada prea mare, nu e asa mare problema, dar e vorba de cum e mai comod, ca să nu vorbim de faptul ca unii poate sunt dubioși sau au tot felul de fetișuri și poate toaletă comuna ar fi un loc ideal pentru ei. Dar cum am spus nu zic ca e mare problema poate sa fie și mixta dar nu ar fi pentru toată lumea la fel de comod ca pentru tine

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Pai ar fi trebuit sa invatam sa nu ne mai fie rusine, ca rusinea asta e nejustificata.
Bine, nu pledez neaparat pentru toaleta mixta ca nu ii vad sensul chiar deloc, dar zic ca idee.

Daca cabinele sunt bine facute, nu au cum sa-si satisfaca fetisurile unii, ca nu au pe unde sa se uite in cabina.

E aiurea toaleta mixta, poate intra fiecare in oricare toaleta, ca doar tot in cabina aterizeaza, deci transii nu ar trebui sa aiba nevoie de mixt.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu merg la baie ca să dau afară din organism nu să o primesc de la unu. Ști tu.
În 5 minute eu trebuie să fac și în același timp să fiu și relaxant. Iar la final sa plec liniștit de acolo.

Atunci când faci sex inima e solicitată astfel încât creierul este sub stres. Cine are probleme cu inima nu face nimic pentru că au fost cazuri în care unii nu murit chiar și după 5 minute.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Cu profesorul n-am treaba. Dar iubareala între baieti și fete trebuie legalizata și încurajată în scoli."
"Eu zic ca e foarte bine, trebuie sa incurajeze giugiuleala între băieți și fete, sa nu ajungă virgini la 30 de ani."

Sincer, numai eu stiu prin cate am trecut desi am 24 de ani. La cat e de rea lumea in ziua de azi nici nu imi vine sa imi caut pe cineva, nu merita efortul. Simt ca nu mai pot suporta pe nimeni.
In viata toate vin si pleaca nimic nu ramane, decat amintirile si atat.
Lumea in care traim nu a fost niciodata un loc mai bun si nici nu o sa fie.
https://www.youtube.com/watch?v=hXNpo9aLn3k&ab_channel=B.U.G.Mafia

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Eu zic ca e foarte bine, trebuie sa incurajeze giugiuleala între băieți și fete, sa nu ajungă virgini la 30 de ani."

Ca sa faci sex trebuie sa fi matur in gandire (psihic) si sa fi sigur pe tine.

Eu sunt mai emotiv adica sentimentele la mine sunt mai puternice.
Atunci cand o persoana e coplesita de sentimente puternice care au fost declansate de niste amintiri neplacute din viata sa, nervii de pe creier si sitemul nervos sunt solicitate la maxim. Astfel aceea persoana devine agitata si declanseaza anumite stari de nervozitate si manie pierzandu-si controlul.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu stiu ce e asa mare lucru. Daca te duci in facultatile din Romania o sa vezi toalete mixte

Răspuns utilizator avertizat
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sa inteleg ca tu vei ajunge virgin la 30 de ani pentru ca nu ai ocazia sa te giugiulesti cu alti baieti in toaleta.

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns:

E pentru fetele cu par pe picioare si pentru barbatii cu organul genital taiat care se cred femei

Răspuns utilizator avertizat
| FreddieM a răspuns:

Interesanta intrebarea. N-am auzit asa ceva. Pui un link oleaca ca vad despre ce vorbesti? După aia vorbim.
Cheers

| FreddieM a răspuns:

Complet falsa informația. Shadik Khan a făcut în mod simbolic o buda la un etaj din Primăria din Greater London pentru a susține conceptul,, diversitate''.
Să-ți fie rușine. Și tuturor care au răspuns ca oile, nu le-a trecut prin cap sa verifice informația.
Cheers

| Mirel4412 a răspuns:

Dragule Alex, esti depasit de situatie. Nu e treaba ta daca unii vor sa ramana virgini si toata viata, treaba ta e sa-ti vezi de scoala si de lucrurile personale. Nu vrei sa fie si baie in comun cu profesorii, sa faci sex cu profesorul de romana sa va cunoasteti mai bine?

Răspuns utilizator avertizat
| Mirel4412 a răspuns (pentru AlexDorinel):

De crezi asta?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Ce prostie!

| chuckmanson a răspuns:

Sunt total de acord cu asta, segregarea băilor e o prostie, dar motivul pentru care ești tu de acord e imbecil.

Răspuns utilizator avertizat
| Lovelife00018 a răspuns:

Intrebarea a fost ironica si la fel sunt si raspunsurile pe care le dai. In primul rand, pentru ca unele mame de baieti uita ca sunt femei si nu sunt in stare sa-si invete copiii sa respecte alte femei. "Dacă as fi fata normal ca mi ar plăcea sa stea toti băieții sa ma alerge" banuiesc ca e si cazul tau aici. In al doilea rand, se intampla incidente si cand sunt separate baile, de ce ai vrea sa cresti riscul? Este o intrebare tampita. Cred ca cel mai corect pentru toata lumea ar fi sa existe si o baie unisex, pe langa cele pentru femei si barbati. Asa alege fiecare unde sa se duca si nu mai exista discutii. Exista si la noi bai unisex in spitale, dar e diferenta de la cer la pamant intre ele si cele din scoli

| GAMERQUEEN2021 a răspuns:

Fete si baieti in baie impreuna e pur si simplu ciudat. Fiecare are probleme ale corpului ale dezvoltari si e super ciudat sa vada un baiat sau fata sad

| AdrianSOTL a răspuns:

Tu dacă ai avea o fată, ți-ar place să intre un băiat după ea în baie și să o violeze, eventual să o găsești și însărcinată?

Tot ce ai în cap e SEX, omule făcând asta cu tot felul de persoane nu numai că e păcat, dar o să ajungi distrus și cel mai probabil cu vreo boală.

Ar fi mișto ca fată să te duci la baie și să stea toți băieții după tine, nu?

| Mosotti a răspuns (pentru AdrianSOTL):

Pai daca vrea unu sa violeze pe o fata, o face, nu neaparat la toaleta, deci daca e sa se intample, se intampla oricum.
Dar asta cu toaleta mi se pare putin aiurea sa fie mixta insa nu e ceva chiar deplasat, ca fiecare intra in cabina lui si isi face treaba, desi la spitale la noi e mixt! Nu exista toaleta separata, culmea, cel putin la sfantul ioan in Bucuresti.

A face sex cu mai multe persoane pacat nu e, ca doar nu faci nimic rau, e doar placere, iar boli nu iei daca te protejezi.
Sexul n-a omorat pe nimeni da a imbolnavit pe prostii care nu se protejeaza.

Răspuns utilizator avertizat
| chuckmanson a răspuns (pentru AdrianSOTL):

Tu chiar îți imaginezi că toți băieții stau la pândă după fiecare ocazie să violeze fetele? Și chiar crezi că violatorii adevărați vor fi opriți de un semn cu o fustă?
"Tot ce ai în cap e SEX, omule făcând asta cu tot felul de persoane nu numai că e păcat, dar o să ajungi distrus și cel mai probabil cu vreo boală."
Voi ăștia boșorogi cu mentalitate comunistă sunteți cei obsedați de sex, pentru că sexualizați totul.

| LoveSleep a răspuns (pentru AdrianSOTL):

Te-au violat pe tine la baie in liceu de esti asa sigura ca se intampla asta?

Sau sigur.