| AlexiaMaria123 a întrebat:

Ce parere aveti de Facultatea de tehnica dentara? Este o meserie banoasa in Romania dupa terminarea celor 3 ani?

4 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Este o meserie super banoasa mai ales daca iti faci cabinet stomatologic propriu la tara.

| MotanAndrei a răspuns:

Dupa parerea mea, daca urmezi un ASE sau o Academia de Informatii, vei iesi in castig. Deoarece, dupa ASE poti aplica la un examen de grad la garda financiara de exemplu, daca iei examenu te pune Comisar Debutant. Daca te descurci, poti fii avansata ca Comisar Sef. Se castiga mult la garda financiara+ daca nu-ti place sa lucrezi la garda financiara mai sunt solutii, de exemplu... contabila: la o firma, o scoala, o institutie, o primarie, o banca etc. Sau mai e Academia de Informati, daca te pricepi in calculatoare si aplici la Academia de Informati, aici la Academie iti valorifici priceperea in calculatoare si defii expert/a. Dupa ce termini Academia, daca rezultatele tale de absolvire sunt peste 9, esti pus/a intr-un grad de conducere la S.R.I [Serviciu Roman de Informatie]. Funda?

| SparkleO a răspuns:

Da. Este o meserie foarte "banoasa" si foarte buna big grin

| MotanAndrei a răspuns (pentru SparkleO):

Nu e o meserie banoasa, castigi foarte putin happy. Meserie banoasa, v-a avea daca v-a termina facultatea de A.S.E sau o Academie de Informatii. happy