| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti de meseria de profesor?

Răspuns Câştigător
| Bianca1001Bia a răspuns:

Paii este o meserie care implica munca si acasa, am o profesoara de istorie care este suparata de faptul ca munceste la scoala cat munceste si dupa se duce cu problemele si acasa, este o meserie care necesita rabdare maxima, dar daca asta este ceea ce iti place, fa-o, da se plateste prost, dar na, este o meserie care necesita tot timpul examene si este foarte greu la inceput... apoi sa te gandesti cate randuri de teste o sa ai de corectat, si cate alte multe responsabilitati ai.

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

E o meserie proasta din toate punctele de vedere.

| Deaad a răspuns:

Este interesanta.Insa se plateste putin in Romania.Si un dezavantaj mai este faptul ca daca predai la o scoala gimnaziala de tot cacatul sau la un liceu cum e Petru Poni din Bucuresti,''elevii'' sunt niste animale care iti intrerup ora.
Daca predai la o universitate in Romania e mult mai bine.In strainatate e si mai bine.Dar foarte putini ajung acolo.

| Petro112 a răspuns:

E o meserie buna daca iti place, esti dispus sa facii sacrificii si sa iei un salariu prost. Urmeaza-ti inima