| Radandam a întrebat:

Ce părere aveți de specializarea meteorologie din cadrul Facultății de Geografie Universitatea din București? Ce trebuie sa știi in principiu? Îți trebuie matematica, fizica, chimie? Este o specializare grea? Se poate trece dacă înveți mediu? În ce domenii poți lucra după? Păreri?

4 răspunsuri:
| SetYourselfFree a răspuns:

Nu iti recomand o astfel de facultate, nu iti ofera multe oportunitati de angajare.eu zic sa alegi ceva serios, sunt ani din viata ta pe care nu ii mai revezi.ai dreptul la o singură facultate in regim bugetat, la taxa poti face oricâte.la meteo sunt puține posturi scoase.alege ceva ce se cauta pe piata muncii.(it, contabilitate, în domeniul medical etc)Bafta!

| TPULion a răspuns:

Am prieteni care au terminat facultatea asta, insa pe alte specializari. Am auzit numai lucruri negative despre ea, in plus, ei au ajuns sa lucreze in domeniul respectiv doar pe munca lor.

| Radandam explică (pentru TPULion):

Lucruri negative în sensul ca nu îți dă perspective? Sau în sensul ca este grea și o termini foarte greu?

| TPULion a răspuns (pentru Radandam):

Ambele? Acolo stiu ca e un cerc studentesc mai unit, la specializare, insa la general, facultatea lasa mult de dorit