| Xaya a întrebat:

Ce parere aveti despe colegiul Alexandru Ioan Cuza din Bucuresti? Ma gandesc sa ma duc pe stiinte ale naturii findca voi da la o facultate de medicina veterinara in viitor dar mi-e frica de chimie si fizica (nu sunt punctele mele stabile). Sunteti/ati fost acolo? Profesorii, salile de clasa cum sunt? Daca sunteti acolo si ma convingeti sa vin...

1 răspuns:
| Mariaaaa2018 a răspuns:

Buna! Eu nu sunt din Bucuresti dar iti pot spune ca este foarte frumos la stiinte ale naturii! La fizica sunt 3 ore pe saptmana si la chimie 2. Din clasa a 10-a numarul de ore la unele materii va creste.
Unele lucruri pe care le inveti in clasa a 9-a la chimie se leaga de lucruri studiate in gimnaziu, precum ecuatiile chimie, puritate, concentratie s-a. Dar daca inveti nu o o sa-ti fie greu. Te pup!